Aplikacja Harvista™: niezbędne zainstalowanie na opryskiwaczu specjalnej przystawki

Autor: www.sadyogrody.pl 30 sierpnia 2020 15:33

Aplikacja Harvista™: niezbędne zainstalowanie na opryskiwaczu specjalnej przystawki Preparat Harvista™ nie może być mieszany z wodą w zbiorniku opryskiwacza; fot. materiały prasowe

W momencie kontaktu preparatu Harvista™ z wodą, zostaje uwolniona substancja aktywna 1-MCP. Wobec tego, preparat Harvista™ nie może być mieszany z wodą w zbiorniku opryskiwacza jak ma to miejsce przy standardowej procedurze opryskiwania.

W przeciwnym razie substancja aktywna zostałaby uwolniona do atmosfery zanim zostałaby naniesiona na rośliny. Aby mieć pewność, że substancja aktywna trafi na rośliny, niezbędnym jest zainstalowanie na opryskiwaczu specjalnej przystawki - Harvista™ grower kit.

Przystawka składa się ze stelaża, zbiornika na preparat podłączonego do pompy proporcjonalnej, która zapewnia mieszanie preparatu z wodą tuż przed rozpylaczami opryskiwacza. Podczas aplikacji, w zbiorniku opryskiwacza znajduje się tylko woda.

Preparat Harvista™ jest w standardowym procesie rejestracji w Europie. Natomiast terminowe zezwolenia na stosowanie w 2020 roku zostały wydane w Polsce, Włoszech i Hiszpanii.

Harvista™ jest już z powodzeniem stosowana w RPA, USA, Kanadzie, Chile, Argentynie, Izraelu, Turcji, Australii czy też Brazylii.

Przypomnijmy, Komisja do Spraw Środków Ochrony Roślin Ministerstwa Rolnictwa w dniu 20 sierpnia 2020 r. uchwałą Nr 16/2020 pozytywnie zaopiniowała wniosek Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych w sprawie wydania zezwolenia na wprowadzanie do obrotu środka ochrony roślin Harvista™ 1.3 SC z przeznaczeniem do stosowania w uprawie jabłoni w celu opóźnienia dojrzewania oraz utrzymania jakości owoców podczas zbiorów oraz ograniczania ich przedzbiorczego opadania w okresie od dnia 25 sierpnia 2020 r. do dnia 31 października 2020 r.

Harvista™ 1.3 SC to nowa formuła oparta na 1-metylocyklopropenie (1-MCP), którą firma AgroFresh opracowała, aby pomóc producentom kontrolować dojrzewanie owoców w sadzie, umożliwiając lepsze planowanie zbiorów, optymalizację jakości owoców i dostęp do siły roboczej.

Więcej: 1-MCP opóźni zbiory jabłek. Jest zezwolenie na wprowadzenie Harvista™ 1.3 SC

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI