×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Anwil: Awaria w zakładzie. Nieplanowane zatrzymanie linii

Autor: PAP 18 listopada 2021 16:05

W zakładzie spółki Anwil we Włocławku (Kujawsko-pomorskie) doszło w czwartek po południu do nieplanowanego zatrzymania pracy linii kwasu azotowego, co spowodowało pojawienie się rdzawego dymu z komina. Sytuacja nie stwarza zagrożenia, w tym także dla mieszkańców Włocławka.

"Dziś, 18 listopada, o godz. 14. doszło do nieplanowanego zatrzymania pracy linii kwasu azotowego na terenie zakładu produkcyjnego Anwil, co spowodowało pojawienie się rdzawego dymu z komina" - przekazała spółka w komunikacie.

Jak zapewniono, "sytuacja nie skutkuje żadnym zagrożeniem dla osób przebywających na terenie firmy, mieszkańców Włocławka, nie ma też wpływu na otoczenie". "Zadziałały wszystkie systemy bezpieczeństwa" - podkreślił Anwil.

Wiadomość o nieplanowanym zatrzymaniu pracy linii kwasu azotowego na terenie zakładu produkcyjnego Anwil spółka przekazała m.in. poprzez jej bezpłatny system informacji dla mieszkańców Włocławka "Anwil info".

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. udziałów. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak, a także wytwarza tworzywa sztuczne, w tym suspensyjny polichlorek winylu, którego jest jedynym producentem w Polsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI