Alessia® - odmiana gruszy odporna na mróz

Autor: Związek Sadowników RP 04 lutego 2022 11:39

Alessia® - odmiana gruszy odporna na mróz Cechą gruszek Alessia jest czerwony odcień. Plon owoców wynosi 90%, co odpowiada normom europejskim. Dojrzewają późno lub bardzo późno. / fot. za obstzentrum.de

Atrakcyjna odmiana gruszki wywodząca się z programu hodowlanego Bawarskiego Centrum Sadownictwa i Hodowli Owoców według producentów spełni oczekiwania konsumentów.

Cechą gruszek Alessia jest czerwony odcień. Plon owoców wynosi 90%, co odpowiada normom europejskim. Dojrzewają późno lub bardzo późno.

Alessia® - czerwona gruszka odporna na mróz 

- Ważne jest, aby gruszki nie spożywać od razu po zerwaniu z drzewa,  czerwony kolor nie jest jeszcze oznaką dojrzewania. Musi być przechowywana przez 4 tygodnie w chłodni, a następnie nabiera brązowego odcienia, w pełni dojrzewa i ujawnia swój smak - powiedział dyrektor niemieckiego ośrodka hodowlanego.

Gruszki nowej odmiany są dość mrozoodporne. Nie ucierpią podczas na wiosennych przymrozki. Nawet młode drzewka „Alessii” dają dobre plony. Owoce są wystarczająco duże i mają atrakcyjną prezencję. A niezwykły kolor samej gruszki jest jej atrakcją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI