×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Aktualne ceny drzewek na targowisku w Grójcu

Autor: Sylwia Sałyga 29 marca 2023 11:45

Aktualne ceny drzewek na targowisku w Grójcu Aktualne ceny drzewek na targowisku w Grójcu/ fot.sadyogrody.pl

Wraz z wiosną wznawia się handel drzewkami owocowymi na targowisku w Grójcu. Sprawdziliśmy jakie są obecnie ceny i zainteresowanie drzewkami poszczególnych odmian.

Aktualne ceny drzewek na targowisku w Grójcu

W środę 29 marca na targowisku w Grojcu oferta i podaż drzewek owocowych była bardzo duża. Dominowały drzewka jabłoni, ale nie brakowało też drzewek wiśni i czereśni.

Duży wybór drzewek stanowiły odmiany przede wszystkim Princa, Jonagoreda i Idareda. Idared w zależności od jakości kosztował od 5 do 10 zł za sztukę. Szkółkarze posiadali spore ilości odmiany Ligol, choć zainteresowanie ocenili jako średnie. Ładne, dwuletnie knipy kosztowały nawet 12 zł. Słabszej jakości drzewka cenili od 6 zł w górę. Mało było drzewek odmiany Cortland i Lobo - szkółkarze mówią, że są to odmiany które sprzedają się jako pierwsze.

Odmiana Booskop na podkładce M26 kosztowała 6 zł.

Drzewka Booskop M26, fot.sadyogrody.pl

Duże ilości stanowiły paskowane sporty Gali ale zainteresowanie nimi było słabe. Szkółkarze zgodnie twierdzili, że Gala największy popyt ma już za sobą. Natomiast więcej zapytań jest o Goldena. Ładne drzewka odmiany Golden na podkładce M26 i M9 kosztowały ok. 12 złotych.

Odmiana Golden na M26, fot.sadyogrody.pl

Największym nieobecnym była gruszka Konferencja. Dostępne były jedynie bardzo niewielkie ilości drzewek słabej jakości w cenie 7 zł. Natomiast pojawiło się sporo drzewek wiśni i czereśni. 

Wiśnia Łutówka, fot.sadyogrody.pl

Odmianę Łutówka można było kupić za 8 złotych do nawet 10 zł/szt. Drzewka czereśni odmiany Vanda i Burlat kosztowały 10 zł.

Czereśnia Burlat, fot.sadyogrody.pl

Czereśnia Wanda, fot.sadyogrody.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI