×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Agrosimex o dostępności i cenach środków ochrony roślin

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska / www.sadyogrody.pl 03 stycznia 2022 11:10

Agrosimex o dostępności i cenach środków ochrony roślin Robert Binkiewicz z firmy Agrosimex/ fot. Paweł Pawłowski Żelazna Studio

Od jakiegoś czasu firma Agrosimex stara się pozyskiwać ze wszystkich możliwych źródeł środki ochrony roślin tak by w sadownicy mieli dostęp do podstawowych, niezbędnych produktów. Ceny to inna sprawa. Zupełnie nie mamy na nie wpływu, a dostawcy potrafią je zmieniać przy każdej dostawie - mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Robert Binkiewicz z firmy Agrosimex.

Dostępność środków ochrony roślin 

- Jeśli chodzi o dostępność – na chwilę obecną – jesteśmy zaopatrzeni we wszystkie najpotrzebniejsze, najbardziej popularne produkty. Mowa tu o kaptanie, ditianonie. Kolejne dostawy będą do nas systematycznie docierały dlatego nie ma obaw o te produkty. Biorąc pod uwagę ceny to w ciągu ostatnich kilku tygodni zauważyliśmy niewielkie zahamowanie wzrostu i stabilizację - przyznaje rozmówca. 

Agrosimex: Brak ochrony odbije się na jakości przechowywanych jabłek

Dodaje, że w przypadku pozostałych produktów również nie ma obecnie problemów z dostępnością – zarówno aficydy, produkty oparte na acetamiprydzie, cała grupa fungicydów IBE są dostępne. - Biorąc pod uwagę te produkty to podwyżki dotyczą bardziej wzrostu inflacji. Nie są tak drastyczne jak w przypadku innych produktów - tłumaczy Binkiewicz. 

Problemy z dostępnością glifosatu

Robert Binkiewicz przyznaje, że problemy z dostępnością mogą pojawić się w przypadku glifosatu. W tym przypadku są duże zmiany i tendencje jeśli chodzi o wzrost cen.

Agrosimex: Masowe występowanie zarazy ogniowej w sadach

Na tą chwilę nie ma obaw o dostępność większości środków ochrony roślin. - Natomiast trudno przewidzieć jak sytuacja będzie wyglądała wiosną. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dostawcy zmieniają warunki. Sytuacja na rynku środków ochrony roślin jest również związana z problemami logistycznymi. To ma bardzo duży wpływ i generuje problemy z dostępnością i cenami - podsumowuje. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI