Agrii: Pierwiastki korzystne - krzem i tytan zyskują coraz więcej zwolenników (wideo)www.sadyogrody.pl - 29 listopada 2019 10:49


Wzrasta świadomość na temat pierwiastków korzystnych takich jak krzem i tytan, bowiem do tej pory pierwiastki te były trochę niedoceniane – mówi w rozmowie z sadyogrody.pl Hubert Konarski, specjalista ds. ogrodnictwa z firmy Agrii Polska.

Obecnie konieczność redukcji środków ochrony roślin, konieczność produkcji owoców bardzo wysokiej jakości i utrzymanie tej jakości w okresie przechowywania, później podczas obrotu handlowego, wymaga od sadowników zadbania o szczegóły na każdym etapie produkcji – zaznacza Hubert Konarski.

- Krzem stymuluje odporność roślin, wzmacnia ściany komórkowe - zarówno rośliny, jak i owoce stają się mniej podatne na ataki patogenów oraz ataki szkodników, więc jest mniejsza presja chorobowa. Owoce lepiej się przechowują – mówi.

{film;16332}

 

Materiał wideo powstał podczas V edycji konferencji Sady i Ogrody, która odbyła się 7 listopada w Global Expo na warszawskim Żeraniu.