×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Abamektyna a zwalczanie miodówek bezpośrednio po kwitnieniu grusz

Autor: www.sadyogrody.pl 20 maja 2021 14:58

Abamektyna a zwalczanie miodówek bezpośrednio po kwitnieniu grusz Abamektyna polecana do zwalczania miodówek gruszowych bezpośrednio po kwitnieniu

Bezpośrednio po kwitnieniu grusz warto wykonać zabieg zwalczający miodówki przy użyciu abamektyny.

W trakcie kwitnienia grusz dochodzi do masowego wylęgu jaj złożonych przez zimujące pokolenia miodówki. Bezpośrednio po kwitnieniu warto wykonać zabiegi zwalczające.

Abamektyna raz w sezonie

W tym okresie doradcy polecają abamektynę (formulacja 018 EC, czyli Vertigo 018 EC, Aceramik 018 EC, Safran 18 EC). Insektycydy te można stosować jedynie raz w sezonie, najlepiej w godzinach wieczornych (temperatura nie niższa niż 15 st. C), ponieważ abamektyna na słońcu ulega rozkładowi).

Preparat wnika do rośliny w ciągu 6-8 godzin, dzięki temu nie pozostaje na roślinach i nie zagraża faunie pożytecznej. Opryskując należ zadbać o dokładne pokrycie roślin cieczą, trzeba też do cieczy roboczej dodać adiuwant.

Skuteczność abamektyny

Abamektyna to jedna z podstawowych substancji stosowanych do zwalczania miodówki w krajach gdzie uprawia się dużo grusz – we Włoszech, Hiszpanii czy we Francji. Substancja ta jest nie tylko skuteczna w zwalczaniu miodówek, ale jest jednocześnie bezpieczna dla fauny pożytecznej. Ponadto abamektyna jest skuteczna również w zwalczaniu miodówek odpornych na insektycydy z innych grup chemicznych.

Abamektyna wykazuje działanie zarówno owadobójcze jak i roztoczobójcze. Na owady działa żołądkowo i słabiej kontaktowo a w roślinie wgłębnie, najlepiej pobierana jest przez młode liście.

 

Środki ochrony roślin - sprawdź ofertę na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI