×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

8 rok działalności Innvigo. Firma na dwa cele

Autor: www.sadyogrody.pl 27 lutego 2023 09:38

8 rok działalności Innvigo. Firma na dwa cele Jacek Zawadzki, wiceprezes Innvigo o planach na rozwój firmy

Innvigo działa od ośmiu lat i sprzedaje swoje produkty w 20 państwach, a w tym roku planuje rozpocząć dystrybucję w kolejnych krajach. Firma dynamicznie rozwija ofertę zagraniczną oraz struktury w Europie Centralnej i Południowej.

W Polsce firma Innvigo uzyskała relatywnie duży, bo kilkunastoprocentowy udział w rynku. Skutecznie konkuruje z globalnymi koncernami. Jeśli chodzi o zagraniczne rynki, obecnie preparatyfirmy  trafiają do klientów już w 20 krajach, a wśród działań planowanych na ten rok jest rozpoczęcie dystrybucji wybranych produktów w trzech kolejnych państwach – Portugalii, Wielkiej Brytanii i Słowenii. W 2022 roku 40% sprzedaży trafiło za granicę, przede wszystkim do Europy Centralnej.

Innvigo - jakie plany rozwoju firmy?

– INNVIGO od samego początku zakładało rozwój i zaistnienie na różnych rynkach. Polska jest dla nas bardzo ważna, ale to jeden z krajów, w których jesteśmy obecni. Mamy dwa cele: pierwszy to poszukiwanie oryginalnych, skutecznych produktów, a drugim jest prowadzenie sprzedaży poza naszym krajem. Biorąc pod uwagę potencjał oraz dużą dynamikę działań zagranicznych, zakładam, że w ciągu najbliższych 2-3 lat wzrost tej sprzedaży będzie większy niż na rynku polskim – prognozuje Jacek Zawadzki, wiceprezes firmy.


W Czechach i Rumunii funkcjonują osobne organizacje pod szyldem Innvigo, natomiast w innych krajach firma prowadzi dystrybucję za pośrednictwem lokalnych partnerów. Ze względu na rosnącą liczbę rejestracji i duży potencjał planowanych działań zwiększa się także liczba pracowników, którzy w Polsce odpowiadają za współpracę z zagranicznymi rynkami.

– W najbliższych tygodniach będę miał przyjemność objąć zupełnie nowe stanowisko – dyrektora regionu Europa Centralna i Południowa. To właśnie w tych krajach, gdzie planujemy bardzo dynamiczny rozwój, będę zarządzał sprzedażą naszych produktów – informuje Marcin Kanownik, dotychczas pracujący jako Menedżer ds. upraw rolniczych.

Istotnym i perspektywicznym kierunkiem rozwoju jest dla Innvigo także Ukraina. Początkowo były tam zarejestrowane 3 preparaty, w ubiegłym roku doszło ich 5, w bieżącym spodziewane są kolejne rejestracje – a to nie koniec planów. Pomimo trwającej wojny i związanych z nią utrudnień firma była w stanie dostarczać produkty do tego kraju, a w 2022 roku sprzedaż podwoiła się.

– Mieliśmy plan stworzenia własnej organizacji w Ukrainie, prowadziliśmy rozmowy, ale ze względu na obecną sytuację nie zdecydowaliśmy się teraz na to – wyjaśnia wiceprezes Innvigo. – Myślę, że w przyszłości wykonamy ten krok, bo Ukraina jest dla nas ważnym krajem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI