Benjamin Davies, menadżer ds. marketingu ciągników serii T6 na rynku globalnym, wyjaśnia: „New Holland szczyci się chlubną tradycją w tym segmencie już od ponad 30 lat, gdy wprowadziliśmy do sprzedaży pierwszy kompaktowy ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem - model 7810. Był to ciągnik pod każdym względem przełomowy, a nowy model T6.160 Dynamic Command nawiązuje do tej tradycji, będąc 6-cylindrową maszyną o kompaktowych wymiarach i niskiej mocy z silnikiem spełniającym wymogi normy Stage V i rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi efektywność pracy”.

Obecnie seria ciągników T6 obejmuje dwa sześciocylindrowe modele z przekładnią Dynamic Command: znany już model T6.180 o mocy 145 KM i nowy T6.160 o mocy 135 KM, będący jedynym na rynku kompaktowym ciągnikiem z 6-cylindrowym silnikiem o mocy znamionowej poniżej 140 KM.

Christel Diebolt, menadżer ds. marketingu produktu na rynku europejskim, dodaje: „T6.160 Dynamic Command posiada wszystkie zalety ekskluzywnej technologii podwójnego sprzęgła, która swoją premierę miała w latach ‘80 ubiegłego wieku w sporcie motorowym i przynosiła zwycięstwa na torze dzięki szybszej zmianie biegów. Klienci docenią pełną moc bez strat momentu obrotowego przy zmianie biegów i minimalne zużycie paliwa”.

T6.160 Dynamic Command będzie dostępny w drugiej połowie 2021 roku.

Renomowany 6-cylindrowy silnik firmy FPT i ekskluzywna technologia podwójnego sprzęgła marki New Holland

Model T60.160 Dynamic Command posiada renomowany, mocny 6-cylindrowy silnik NEF o pojemności 6,7 l, który rozwija moc znamionową 135 KM i zapewnia dużą siłą pociągową, stabilną pracę silnika przy zmianach obciążenia i skuteczne hamowanie silnikiem przy jeździe z górki i podczas transportu.

Nowy model T6 jest wyposażony w przekładnię 24x24 Dynamic Command, opracowaną we własnym zakresie przez markę New Holland. Innowacyjna konstrukcja z 8-stopniową zmianą biegów za pomocą przycisku przy użyciu technologii podwójnego sprzęgła i automatyczną zmianą 3 zakresów za pomocą przycisku zapewnia zawsze najlepszy bieg do wykonywanego zadania. Zaprojektowane pod kątem szybkiej zmiany biegów sprzęgła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów zapewniają zawsze idealne przełożenie i ograniczają konieczność ingerencji ze strony operatora. Przekłada się to na wysoką wydajność i ograniczenie zmęczenia operatora.

Silnik NEF spełnia wymogi normy emisji spalin Stage V dzięki bezobsługowemu i wysoko wydajnemu układowi neutralizacji spalin SCR. W połączeniu z przekładnią Dynamic Command silnik podnosi poprzeczkę w zakresie sprawności i pozwala zredukować zużycie paliwa nawet o 9%.

Automatyzacja i ergonomia gwarantują płynną wydajność

Szereg automatycznych funkcji umożliwia wydajną pracę przez cały dzień. Wśród nich należy wymienić oferowany przez markę New Holland system regulacji prędkości jazdy II (GSM II), który został stworzony z myślą o zwiększeniu wydajności ciągnika poprzez automatyczne utrzymywanie ustawionej przez operatora prędkości docelowej przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa.

Inną funkcją zwiększającą wydajność jest inteligentne przełączanie zakresów, które zapewnia wybór właściwego biegu przy zmianie zakresu przy pominięciu biegów w zakresach, które zachodzą na siebie, dzięki czemu osiąga się szybkie przyśpieszenie i sekwencyjny wybór przełożenia.

Ciągnik T6.160 Dynamic Command jest wyposażony również w wyróżniony nagrodą podłokietnik sterowania marki New Holland SideWinderTM II ze zintegrowanym monitorem z kolorowym ekranem dotykowym o dużej przekątnej IntelliViewTM IV oraz wielofunkcyjną dźwignią sterowania CommandGripTM, co przekłada się na najwyższy poziom komfortu i łatwości obsługi.

Zaawansowane funkcjonalności komunikacyjne przenoszą wydajność i efektywność na nowy poziom

Zastosowana w ciągniku T6.160 Dynamic Command technologia telematyki zapewnia rolnikowi stałą łączność z ciągnikiem za pomocą MyPLM™ Connect. Za pomocą prostego, opartego na tablecie interfejsu może on wysyłać i odbierać informacje w czasie rzeczywistym. Może on zarządzać swoją flotą maszyny i gospodarstwem z jednego miejsca, przesyłając swoje dane agronomiczne na platformę Farm Tab, dostępnego bezpłatnie na portalu MYPLM Connect.