100 kg nielegalnych śor w ukraińskim busie

Autor: www.portalspozywczy.pl / KAS 17 marca 2021 16:05

100 kg nielegalnych śor w ukraińskim busie KAS zatrzymała na Podkarpaciu nielegalny transport zawierający środki ochrony roślin; fot. za gov.pl

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na Podkarpaciu nielegalny transport zawierający środki ochrony roślin. W busie kierowanym przez Ukraińca znaleziono ponad 100 kg substancji niewiadomego pochodzenia.

W Barwinku, w gminie Dukla (woj. podkarpackie), funkcjonariusze mobilnego patrolu KAS zatrzymali do kontroli samochód dostawczy na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W przestrzeni bagażowej pojazdu znaleźli płócienne torby. Znajdowało się w nich 75 foliowych worków bez oznaczeń o łącznej wadze 85,5 kg, oraz 50 pojemników środków owadobójczych o łącznej wadze ponad 15 kg. Nielegalny towar został zarekwirowany do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

W 2020 r. KAS jedynie na Podkarpaciu zatrzymała 200 kg środków ochrony roślin niewiadomego pochodzenia. Z raportu Unii Europejskiej wynika, że aż co siódmy preparat do ochrony roślin w Europie może być podrobiony.

Środki ochrony roślin można nabyć na gieldarolna.pl. Zapraszamy!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI