Zmarł Jan Kulczyk, jeden z najbogatszych Polaków

Autor: www.wnp.pl 29 lipca 2015 10:32

Zmarł Jan Kulczyk, jeden z najbogatszych Polaków Jan Kulczyk/ Fot. PTWP

W wieku 65 lat zmarł Jan Kulczyk, najbogatszy Polak, twórca Kulczyk Holding. Jan Kulczyk był jednym z największych polskich przedsiębiorców i najbogatszym Polakiem. Według informacji Kulczyk Holding biznesmen zmarł w wyniku powikłań pooperacyjnych.

Jan Kulczyk urodził się 24 czerwca 1950 roku w Bydgoszczy. Wywodził się z rodziny, w której silne były tradycje przedsiębiorczości. Już jego dziadek w okresie międzywojennym prowadził dom handlujący artykułami rolnymi. Ojciec Jana Kluczyka - Henryk, założył po wojnie trzy firmy. Po ich nacjonalizacji, wyemigrował w 1956 r. do Niemiec, gdzie prowadził działalność biznesową. To on wsparł pierwsze próby biznesowe Jana Kulczyka dając mu milion dolarów (pojawiały się tez informacje, że chodziło o milion marek). 

Jan Kulczyk ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Miał stopień naukowy doktora prawa międzynarodowego. 

Kariera biznesowa Kulczyka ruszyła na dobre w 1988 roku, gdy został oficjalnym dealerem Volkswagena w Polsce. Trzy lata później założył firmę Kulczyk Holding, obecnie jedną z największych grup kapitałowych w Polsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM