Zimni ogrodnicy i "Zośka" spustoszą uprawy?

Autor: Twojapogoda.pl 12 maja 2015 14:29

Zimni ogrodnicy i "Zośka" spustoszą uprawy? fot. shutterstock.com

Zimni ogrodnicy (12,13,14 maja) i "zimna Zośka" (15 maja), dni które straszą zazwyczaj w połowie maja, również w tym sezonie nie odpuszczą. Co więcej, potrwają dłużej niż zazwyczaj, co może mieć poważne skutki dla upraw - podał serwis Twojapogoda.pl.

O tym jak groźne mogą być przymrozki, przekonali się w poniedziałek (11.05) rano ogrodnicy z zachodnich województw, gdzie temperatura spadła do 1-2 stopni na wysokości 2 metrów i do minus 2 stopni przy gruncie. Chłody poczyniły spustoszenie na polach uprawnych i w sadach w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i zachodnim Pomorzu.

We wtorek (12.05), w imieniny ogrodnika Pankracego, przymrozki przeniosą się do wschodniej Polski. Na szczęście nie będą bardzo silne. Serwacy (13.05) powinien nam odpuścić. Jednak w czwartek (14.05), Bonifacy postraszy ogrodników. Na zachodzie i północy kraju termometry pokażą 2-4 stopnie, a przy gruncie około zera, z lokalnymi przymrozkami. 

Najgorsza jednak może się okazać "zimna Zośka", która w piątek (15.05) prawie w całym kraju przyniesie nam spadki temperatury poniżej 5 stopni, miejscami do zera (przy gruncie będzie o 2-3 stopnie zimniej).

Na tym jednak przymrozki się nie skończą. Najnowsze prognozy wskazują, że apogeum przymrozków przypadnie na sobotni (16.05) poranek. 

Czytaj więcej w serwisie Twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM