Zagrożenie suszą minęło?

$data.author.description Autor: Farmer.pl 23 lipca 2015 14:23

Zagrożenie suszą minęło? IUNG PIB w Puławach nie stwierdza zagrożenia wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski/ fot. shutterstock

W szóstym okresie raportowania tj. od 21 maja do 20 lipca 2015 roku, IUNG PIB w Puławach nie stwierdza zagrożenia wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski. Nadal Wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), są na większości obszarów Polski ujemne, jednakże wartości te są wyższe od wartości krytycznych – podaje farmer.pl.

To już kolejny okres sześciodekadowy, w którym najniższe wartości KBW występowały dokładnie w tych samych rejonach jak w poprzednich okresach. Są one nadal ujemne ale już nie przekraczają wartości krytycznych.

Według tego raportu najwyższe wartości KBW (poniżej -50 mm) odnotowano w Polsce w południowych obszarach Małopolski oraz Podkarpacia.

Pomimo tego, że obecnie zagrożenia suszą nie ma, na terenie całego kraju w dalszym ciągu występuje bardzo duży deficyt wody. Brak wody dla roślin uprawnych przejawia się we wszystkich monitorowanych uprawach znaczną obniżką plonów.

Czytaj więcej na www.farmer.pl  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM