Za nami kolejna mroźna noc. Będzie jeszcze zimniej?

Autor: www.sadyogrody.pl/www.twojapogoda.pl 11 października 2015 12:26

Za nami kolejna mroźna noc. Będzie jeszcze zimniej? Największe wychłodzenie nastąpiło m.in. na Mazowszu i Lubelszczyźnie/ fot. shutterstock.com

Sobotni poranek (10. października) okazał się najzimniejszym od początku tego sezonu. Najmroźniej było na północnym wschodzie. Przy gruncie temperatura spadła, aż do minus 12 stopni – podaje twojapogoda.pl.

Największe wychłodzenie nastąpiło na Kujawach, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie. W Białymstoku krótko po wschodzie słońca temperatura na wysokości klatki meteorologicznej, a więc na 2 metrach, spadła do minus 9 stopni.

To najzimniejsza pierwsza dekada października od wielu lat. Tylko o 1 stopień cieplej było w tym samym czasie w Terespolu, Siedlcach i Kozienicach. W Suwałkach było minus 7 stopni, w Toruniu minus 6 stopni, a w Olsztynie minus 5 stopni.

Kolejne noce powinny być już cieplejsze wszędzie tam, gdzie panował dotąd spory mróz. Od początku przyszłego tygodnia temperatura nawet w najzimniejszej porze doby powinna oscylować w okolicach zera, a jeśli spadać poniżej, to tylko lokalnie i bardzo niewiele.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM