Wysokie temperatury spowodowały, że zakwiły drzewa i kwiaty

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 20 listopada 2015 10:52

Wysokie temperatury spowodowały, że zakwiły drzewa i kwiaty W tym sezonie kolorowe liście na drzewach utrzymywały się nadzwyczaj długo, szczególnie w południowych regionach naszego kraju, gdzie najdłużej panowała sucha, słoneczna i ciepła pogoda/ fot. shutterstock

Pogoda tej jesieni nie przestaje nas zaskakiwać. Temperatury biją kolejne rekordy, a przyroda zaczyna zachowywać się tak, jakby po lecie od razu nadeszła wiosna - informuje twojapogoda.pl.

W tym sezonie kolorowe liście na drzewach utrzymywały się nadzwyczaj długo, szczególnie w południowych regionach naszego kraju, gdzie najdłużej panowała sucha, słoneczna i ciepła pogoda. Na Śląsku, w Małopolsce czy Wielkopolsce niektóre drzewa wciąż są kolorowe, mimo że mamy drugą połowę listopada.

Przyroda, która o tej porze roku powinna już "spać", zachowuje się tak, jakby po lecie i krótkiej jesieni od razu nadeszła wiosna. Zaczęły kwitnąć drobne kwiatki, a na drzewach pojawiły się pąki.

Wiosenne przebudzenie jednak długo nie potrwa, bo w najbliższych dniach czeka nas stopniowe ochłodzenie i powrót aury do sezonowej normy. Niemniej jednak takie "kwiatki" jesieniami i zimami w ostatnich latach zdarzają się coraz częściej.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM