Wrócą jeszcze przymrozki? Synoptycy zapowiadają ocieplenie po majówce

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 02 maja 2016 15:20

Wrócą jeszcze przymrozki? Synoptycy zapowiadają ocieplenie po majówce Od blisko 2 tygodni nękają nas nocne i poranne przymrozki / fot. shutterstock

Od blisko 2 tygodni nękają nas nocne i poranne przymrozki. Przy gruncie temperatura potrafiła spaść do nawet minus 7 stopni. Ogrodnicy i sadownicy liczą straty i wypatrują końca mrozu - podaje twojapogoda.pl.

Lokalnie przymrozki mogą się one jeszcze zdarzyć przez 2-3 noce, zwłaszcza w regionach wschodnich oraz na terenach górzystych. 

Zdecydowane ocieplenie czeka nas zaraz po majówce. Temperatura nocami nie powinna wówczas spadać poniżej 7-9 stopni, ale to nie będzie wcale kres postępującego ocieplenia. Począwszy od następnego weekendu (7-8.05) nocami i o porankach nie będzie chłodniej niż 10 stopni i to w całym kraju, nawet tam, gdzie zwykle jest najchłodniej.

Czeka nas duże i dość szybkie ocieplenie, jednak czy grozi nam jeszcze po nim fala przymrozków, związana z okresem tzw. "zimnych ogrodników"? Póki co w prognozach długoterminowych jej nie widać, a sięgają one już połowy maja. Oby nie była to zapowiedź bardzo późnych przymrozków, w drugiej połowie miesiąca.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM