Wracają upały, a susza jeszcze długo nie ustąpi

Autor: TVN Meteo 20 sierpnia 2015 10:06

Wracają upały, a susza jeszcze długo nie ustąpi Na przełomie sierpnia i września odnotujemy w Polsce temperaturę maksymalną rzędu 30-33 st. C.; fot. shutterstock.com

Najświeższe wyliczenia amerykańskiego modelu meteorologicznego GFS pokazują ponownie, że pod koniec sierpnia i na początku września odnotujemy w Polsce temperaturę maksymalną rzędu 30-33 st. C. Na poprawę sytuacji hydrologicznej nie ma obecnie szans - podaje TVN Meteo.

Powrót upału, czyli temperatury równej bądź wyższej od 30 st., miałby nastąpić we wtorek 25 sierpnia, a gorąc wkroczyłby do kraju od południa. Popłynąć mają ponownie zwrotnikowe masy powietrza znad Afryki północno-zachodniej, z rejonu Algierii. We wtorek upalnie byłoby więc na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Później upalnie zrobiłoby się na przeważającym obszarze kraju.

Do końca sierpnia mają się utrzymać rozległe, mocne wyże nad Skandynawią, zachodnią Rosją i Europą Środkową. Tym samym panować ma pogoda słoneczna bez konkretnych, a tak potrzebnych opadów deszczu. Utrzyma się więc niski poziom wód gruntowych oraz niskie stany wody w większości polskich rzek. 

Więcej w TVN Meteo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM