Wracają upały, a po nich deszcze i burze. Uwaga na uprawy!

Autor: TVN Meteo 16 września 2015 13:32

Wracają upały, a po nich deszcze i burze. Uwaga na uprawy! W nadchodzących dniach synoptycy zapowiadają powrót upałów, jednak weekend przyniesie burze i ochłodzenie/ fot. shutterstock

Przed nami ostatnie tchnienie lata. Spodziewamy się, że miejscami zobaczymy na termometrach ponad 30 st. C. Od soboty pogoda popsuje się. Strefa deszczu obejmie niemal cały kraj. Ponadto zagrzmi i silniej powieje - podaje TVN Meteo.

W środę opady deszczu pojawią się we wschodnim pasie kraju. Spodziewamy się, że spadnie do 5-10 l/mkw. deszczu. Niewykluczone, że miejscami zagrzmi. Podczas burz wiatr rozpędzi się do prędkości 80 km/h.

Pogoda w czwartek niemalże w całym kraju dopisze. Przelotnego deszczu (do 10 l/mkw.) mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy zachodnich i południowo-zachodnich krańców Polski. Możliwe, że pojawią się tam także burze, podczas których powieje z prędkością 80 km/h.

W piątek wschód kraju przykryją deszczowe chmury. Może z nich spaść do 5 l/mkw. deszczu.

W weekend pogoda popsuje się. W przeważającej części kraju, za wyjątkiem zachodu, spodziewamy się przelotnego deszczu (do 10 l/mkw.) i burz. Dość silny wiatr chwilami da o sobie znać - szczególnie w trakcie wyładowań, kiedy to jego prędkość dojdzie do 80 km/h.

Zobacz więcej na TVN Meteo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM