Wraca fala upałów. Susza nie odpuści

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 27 sierpnia 2015 12:57

Wraca fala upałów. Susza nie odpuści To będzie jeden z najgorętszych końców wakacji w historii polskiej meteorologii/ fot. shutterstock

To będzie jeden z najgorętszych końców wakacji w historii polskiej meteorologii. Upał rozleje się po całej Polsce, osiągając miejscami nawet 35 stopni w cieniu - podaje twojapogoda.pl.

Wyże, które krążą nad środkową i południowo-wschodnią częścią Europy, zapewnią nam wyjątkowo gorący przełom sierpnia i września. Upalnie będzie prawie przez tydzień począwszy od czwartku (27.08).

Tego dnia termometry pokażą na przeważającym obszarze Polski do 29-30 stopni, a miejscami na zachodzie, południu i w centrum nawet do 31-32 stopni. Będzie słonecznie i sucho. Wyjątek stanowić będą zachodnie krańce Pomorza, gdzie zachmurzy się, przelotnie popada, a temperatura może nie przekroczyć 25 stopni.

Kolejne dni również będą upalne z temperaturą dochodzącą nawet do 34 stopni. W niektórych częściach kraju możliwe przelotne, niewielkie opady deszczu. Pierwsze dni września przyniosą nam większe ochłodzenie, ale padać nadal będzie niewiele.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM