Wkrótce wróci zima. Synoptycy zapowiadają weekend ze śniegiem i mrozem

Autor: www.sadyogrody.pl/Twoja Pogoda 13 marca 2018 09:10

Wkrótce wróci zima. Synoptycy zapowiadają weekend ze śniegiem i mrozem fot. shutterstock

Między jednym a drugim weekendem pogoda zmieni się jak w kalejdoskopie. Po wiosennych temperaturach pozostanie tylko wspomnienie, bo temperatura spadnie tak bardzo, że kolejny weekend minie pod znakiem zimy- podaje serwis twojapogoda.

Staropolskie przysłowie "w marcu jak w garncu" idealnie opisuje częste i nagłe zmiany pogody, jakie mogą się pojawiać w tym miesiącu. Dzieje się tak dlatego, że ścierają się ze sobą skrajnie różne masy powietrza.

W miniony weekend (10-11.03)  bardzo ciepłe atlantyckie powietrze sprawiło, że temperatura wzrosła do wartości, które w pierwszej połowie marca wcale takie częste nie są. Niestety, co dobre nie trwa wiecznie. Spore ochłodzenie nadejdzie w przyszły weekend (17-18.03), gdy temperatura w większości regionów kraju spadnie poniżej zera, a miejscami przejdą śnieżyce z prawdziwego zdarzenia.

W niedzielę (18.03) o poranku na wschodzie kraju temperatura może spaść do minus 15 stopni. Za dnia będzie cieplej, ale mróz nie odpuści, bo dla południowego wschodu prognozy wskazują nawet minus 8 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Jakby tego było mało to w regionie może spaść powyżej 20 cm śniegu.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM