Wielkopolskie: 250 zł mandatu za brak oznakowania posesji

Autor: PAP 03 marca 2017 13:51

Wielkopolskie: 250 zł mandatu za brak oznakowania posesji fot. pixabay.com

Policjanci z woj. wielkopolskiego ruszyli z akcją pt. "Oznakuj swoją posesję". Jej celem jest poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców i ułatwienie pracy służbom ratowniczym. Za niedopełnienie obowiązków właścicielom domów będą wystawiane mandaty w wysokości 250 zł.

Policjanci będą upominać mieszkańców, których domy nie są oznakowane numerami, żeby dopełnili tego obowiązku. "Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele posesji, administratorzy, dozorcy i użytkownicy nieruchomości mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym i utrzymania jej w należytym stanie, tak, by była ona czytelna" - powiedziała PAP rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Jarocinie Agnieszka Zaworska.

Funkcjonariusze będą tłumaczyć mieszkańcom, że brak numeracji może stać się powodem niedotarcia na czas do chorego pogotowia, czy interweniującej policji. Policjanci najpierw pouczą, a w czerwcu wrócą w miejsca, w których stwierdzili brak oznakowania. "Za niedopełnienie tego obowiązku, zgodnie z kodeksem wykroczeń będą nakładane kary grzywny w wysokości 250 złotych" - zapowiedziała rzecznik prasowy ostrowskiej komendy Małgorzata Łusiak, przywołując art. 64 kodeksu wykroczeń.

Zdaniem Zaworskiej oznakowanie jest szczególnie ważne w małych miejscowościach. "Bardzo często zdarza się, że numery budynków nie są zgodne z kolejnością ich usytuowania przy ulicach i często wiąże się to z koniecznością szukania, i wypytywania mieszkańców o adres, na co służby ratownicze mogą stracić nawet kilka bezcennych minut - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM