Widmo suszy niepokoi rolników. Gdzie niedostatek wody jest największy?

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 07 maja 2016 08:22

Widmo suszy niepokoi rolników. Gdzie niedostatek wody jest największy? Mimo, że ostatnie dni przyniosły sporo opadów, to jednak występowały one jedynie lokalnie, nie poprawiając sytuacji na większym obszarze kraju / fot. shutterstock

Mimo, że ostatnie dni przyniosły sporo opadów, to jednak występowały one jedynie lokalnie, nie poprawiając sytuacji na większym obszarze kraju. Gdzie niedostatek opadów jest teraz największy i gdzie widmo suszy najbardziej niepokoi rolników? - podaje twojapogoda.pl.

W północnych regionach kraju rozpoczyna się trzeci suchy sezon z rzędu. W listopadzie i grudniu spadło tam więcej wody niż powinno, jednak w styczniu sumy opadów były niewielkie. Luty dosłownie na moment przyniósł trochę więcej deszczu i śniegu. Jednak marzec i kwiecień znów były tam bardzo suche.

Największe zagrożenie suszą obejmować będzie Pomorze, Kujawy, Warmię, Mazury, Podlasie i Mazowsze. Tam sumy opadów od początku roku są zdecydowanie najmniejsze. Spaść tam może mniej niż 10 mm deszczu. Na większe deszcze poczekamy około 1,5 tygodnia.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM