Weselne lampiony zagrażają rolnikom?

$data.author.description Autor: Farmer.pl 13 września 2017 09:49

Weselne lampiony zagrażają rolnikom? fot. shutterstock.com

Wypuszczanie płonących lampionów w trakcie zabawy weselnej to nowa i - jak się okazuje -bardzo niebezpieczna moda. Coraz częściej na własnej skórze przekonują się o tym sami rolnicy - pisze Farmer.pl.

Wrześniową niedzielę pan Steve Barkley z okolic Londynu zapamięta na długie lata. W nocy obudził go dźwięk palących się bel siana. Przybyłym na miejsce: strażakom pozostało tylko zabezpieczenie terenu przed przeniesieniem się ognia na budynek mieszkalny. Kilkadziesiąt bel ogień strawił w ciągu półtorej godziny. O ile na początku miejscowa straż pożarna i policja podejrzewała, że do pożaru doszło w wyniku celowego podpalenia, to po kilku dniach rolnik na polu znalazł spalone pochodnie.

Dwa kilometry od rolnika znajduje się sala weselna. Feralnej nocy odbywała się w niej impreza weselna. Punktualnie o północy grupa około 200 weselników puściła w powietrze lampiony. Policja nie miała problemów z dowodami w sprawie. Weselnicy uwiecznili moment wypuszczenia powietrznych pochodni na zdjęciach wrzuconych później na Facebooka. Prawdopodobnie dwie jeszcze palące się pochodnie spadły na bele pana Barkleya. 

Okazuje się, że w Europie przeciwników, świetnie prezentujących się na zdjęciach lampionów przybywa. Angielskie Stowarzyszenie NFU oraz RSPCA od kilku lat walczą o wprowadzenie całkowitego zakazu ich puszczania. Dotychczas ich argumenty przekonały urzędników w 31 regionach. Rzecznik prasowy NFU David George zwraca uwagę na to, że lampiony zagrażają nie tylko rolnikom, ale przede wszystkim stwarzają zagrożenie dla samolotów w pobliżu portów lotniczych, jak również dla lasów, coraz częściej powodując pożary. 

Ciekawi jesteśmy jakiego zdania są polscy rolnicy?

Czytaj na Farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM