Warszawa kolejnym przystankiem rajdu w obronie pszczół

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 13 września 2017 14:14

Warszawa kolejnym przystankiem rajdu w obronie pszczół Popularne "Maluchy" jak pszczółki, fot. M. Tyszka

W niecodzienny sposób pszczelarze chcą zwrócić uwagę na problemy pszczół i ich ważną rolę dla rolnictwa i ogrodnictwa. 9 września wyruszyli z Rynku Głównego z Krakowa, potocznie zwanymi „maluchami” (Fiat 126 P), trasę zakończą 16 września w Koszalinie, gdzie odbywać się będą XXXV Ogólnopolskie Dni Pszczelarza – informuje serwis www.farmer.pl.

Pszczelarze po drodze zatrzymują się w różnych miejscach m.in. przed gmachem resortu rolnictwa w Warszawie. Co jest powodem takiej wyprawy?

- Chcielibyśmy zwrócić uwagę na problem ginięcia pszczół i poedukować społeczeństwo, tak aby ludzie wiedzieli, że każdy z nich może coś zrobić dla pszczół. Jak? Wystarczy na swoim tarasie czy w ogrodzie wysiać rośliny miododajne, tyczy się to też miast i coraz częściej pojawiających się w nich pasiek. Miód „miejski” to przeważnie miód akacjowy i lipowy, ale nie tylko. Dlatego rozdajemy mieszanki nasion i zachęcamy do ich wysiania, aby pszczoły miały swoje pożytki i mogły służyć nam wszystkim – mówi w rozmowie z portalem farmer.pl Przemysław Szeliga, prezes Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich, uczestnik rajdu.

Jak dodaje, w Krakowie w ostatnim czasie zostało zlikwidowanych ok. 10 ha trawników, a w ich miejsce zostały wysiane łąki kwietne – przyjazne pszczołom. Przedstawiciele pszczelarstwa chcą zmobilizować kolejne miasta do tego typu inicjatyw.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM