W Norwegii trwa dyniowe szaleństwo z okazji Halloween

Autor: www.mojanorwegia.pl 31 października 2016 15:55

W Norwegii trwa dyniowe szaleństwo z okazji Halloween fot. shutterstock

Sprzedawcy dyń zacierają ręce. Norwegowie kupują je teraz na potęgę i dekorują nimi swoje domy. Część Polaków mieszkających w Norwegii również będzie świętować tegoroczne Halloween. Halloween zawitało do Norwegii około 2000 roku jako ,,odbicie'' amerykańskiej kultury masowej. Nieodzownym elementem tego święta jest oczywiście dynia, z której robi się charakterystyczne lampiony. Tworzone z niej lampiony ozdabiają budynki i są znakiem dla dzieci, że w udekorowanym domu mogą liczyć na słodki poczęstunek - informuje www.mojanorwegia.pl.

Dynie można kupić w wielu miejscach w Norwegii – w sklepach, na targowiskach, a także w przydrożnych punktach sprzedaży. Jeden ze sprzedawców wyeksponował je przy drodze z Drammen do Lier. W miniony weekend przy jego prowizorycznym stoisku ustawiła się długa kolejka. 

Dla przykładu Svein Åge Opsahl przez kilka dni sprzedał blisko dwie tony dyń. Zapewnia, że wśród klientów przeważały trzydziestoletnie panie z małymi dziećmi. Odwiedzili go klienci z całego świata: z pobliskiego Asker przyjechali Amerykanie było ich z dziesięciu, każdy kupił po dyni, byli też Polacy, Czesi, Anglicy, Afgańczycy, Irańczycy. Norwegowie polubili Halloween i traktują je już jak swoje własne święto.

Więcej czytaj w serwisie www.mojanorwegia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM