W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają opady, burze i wichury

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 30 listopada 2016 12:02

W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają opady, burze i wichury Początek grudnia zapowiada się pod znakiem bardzo dynamicznej pogody. Powinniśmy się liczyć z obfitymi opadami, burzami, wichurami, nagłymi wahaniami ciśnienia i skokami temperatury / fot. shutterstock

Początek grudnia zapowiada się pod znakiem bardzo dynamicznej pogody. Powinniśmy się liczyć z obfitymi opadami, burzami, wichurami, nagłymi wahaniami ciśnienia i skokami temperatury - informuje twojapogoda.pl.

Zmiany w pogodzie poczujemy już w czwartek (1.12). Najpierw będzie to gwałtowny spadek ciśnienia, nawet o 20 hPa w ciągu zaledwie 12 godzin. Najszybciej ciśnienie będzie spadać w regionach północnych i północno-wschodnich. Od samego rana na zachodzie spodziewamy się opadów deszczu, a na południu, w centrum i na wschodzie także deszczu ze śniegiem i śniegu. Z biegiem dnia intensywność opadów będzie zwiększać się.

Najtrudniejszą sytuację będziemy mieć w nocy z czwartku na piątek (1/2.12). Na skutek przejścia niżu dojdzie do dużego zróżnicowania ciśnienia na obszarze Polski. 20 hPa różnicy wystarczy, abyśmy mieli do czynienia z gwałtownym wichrem, który pod osłoną nocy może osiągać chwilami nawet do 90-100 km/h. Szkwałowi mogą lokalnie towarzyszyć słabe burze, ale o donośnych grzmotach.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM