W nadchodzącym tygodniu synoptycy zapowiadają obfite opady deszczu

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 19 października 2015 16:08

W nadchodzącym tygodniu synoptycy zapowiadają obfite opady deszczu W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się kontynuacji obfitych opadów, rzędu nawet 30-50 mm, szczególnie w regionach centralnych, wschodnich i południowych/ fot. shutterstock

W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się kontynuacji obfitych opadów, rzędu nawet 30-50 mm, szczególnie w regionach centralnych, wschodnich i południowych. Można więc liczyć na złagodzenie suszy na północnym wschodzie. Na zachodzie, gdzie spadło dotąd najwięcej deszczu, nowy tydzień przyniesie najmniejsze sumy opadów, na ogół nie przekraczające 10 mm - informuje serwis twojapogoda.pl.

Końcówka października i początek listopada będą o wiele suchsze, a przez to pogodniejsze. Na wschodzie spadnie mniej niż 10 mm deszczu, a na zachodzie niemal nic. Podział na bardziej deszczowy wschód i mniej deszczowy zachód, utrzyma się przez następne 2 tygodnie.

Zgodnie z naszymi sezonowymi prognozami, obecnie znajdujemy się w okresie przejściowym między bardzo suchym latem, a nadchodzącą bardzo mokrą zimą. Będzie padać coraz częściej, co powinno poprawić sytuację na polach i w lasach, tym samym zapewniając korzystniejszą wegetację na wiosnę przyszłego roku.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM