W Japonii zakwitły wiśnie

Autor: PAP 22 marca 2016 12:32

W Japonii zakwitły wiśnie W Japonii, w której tradycyjnie podziwia się krótko kwitnące kwiaty wiśni - sakura - drzewka wiśniowe w Tokio zakwitły w poniedziałek, o dwa dni wcześniej niż rok temu/ fot. shutterstock

W Japonii, w której tradycyjnie podziwia się krótko kwitnące kwiaty wiśni - sakura - drzewka wiśniowe w Tokio zakwitły w poniedziałek, o dwa dni wcześniej niż rok temu - poinformowała japońska agencja meteorologiczna.

W stolicy Japonii wiosna przychodzi zwykle na przełomie marca i kwietnia, a w lutym sakura pojawia się na Okinawie. W ostatnią sobotę wiśnie zakwitły w Fukuoka i Nagoi, a w niedzielę w Gifu, w tym roku wszędzie wcześniej o kilka dni. Wiśniowy Front na północną wyspę Hokkaido dociera zwykle w maju.

Kwitnienie wiśni to radosny okres pikników, podziwiania obsypanych kwiatami drzew w parkach, ogrodach, na świątynnych dziedzińcach. Japonia nie przypadkiem zwana jest Krajem Kwitnącej Wiśni.

Sakura jest symbolem kruchego piękna i ulotnego piękna życia, często wykorzystywanym w sztuce japońskiej. Hanami, czyli podziwianie kwiatów wiśni, nie trwa długo. Kwiaty rozwijają się i opadają w ciągu tygodnia.

Wiśnie lada dzień zakwitną również w Ameryce Północnej. W Waszyngtonie szczyt ich kwitnienia przewidywany jest na środę. Japonia podarowała Stanom Zjednoczonym w 1912 roku 3000 drzewek sakura i od tej pory okalają one zbiornik retencyjny Tidal Basin w Waszyngtonie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM