W Emiratach powstał Bank Żywności, by skończyć z marnotrawstwem jedzenia

Autor: biznes.onet.pl 05 stycznia 2017 16:06

W Emiratach powstał Bank Żywności, by skończyć z marnotrawstwem jedzenia fot. shutterstock.com

Koniec z marnowaniem się jedzenia. Rok 2017 będzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rokiem "dzielenia się". W ramach tej inicjatywy powstał pierwszy w krajach arabskich Bank Żywności. Instytucja będzie zajmować się rozdzielaniem marnowanego między innymi w hotelach i restauracjach jedzenia - czytamy na biznes.onet.pl.

W Emiratach marnuje się najwięcej żywności na świecie. Co roku wyrzuca się tam artykuły spożywcze o wartości 4 miliardów dolarów. Zjedzone do połowy porcje lądują w wielu restauracyjnych śmietnikach. Powołanie instytucji, która zajmowałaby się rozdzielaniem niewykorzystanego jedzenia, ma poprawić tę sytuację.

Wzorem do naśladowania dla mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich były europejskie banki żywności. Oferują one niewykorzystaną żywność potrzebującym. Jedzenie po sprawdzeniu przekazywane jest między innymi organizacjom charytatywnym, domom pomocy czy domom dziecka. Tamtejszy Bank Żywności będzie działał w podobny sposób, a jego partnerami będą lokalne hotele, restauracje i sklepy.

Więcej na biznes.onet.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM