W drugiej połowie tygodnia nadejdzie babie lato

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 27 września 2016 11:23

W drugiej połowie tygodnia nadejdzie babie lato W drugiej połowie tygodnia będziemy się cieszyć wyczekiwanym babim latem, które naładuje nasze akumulatory na dalszą, znacznie mniej przyjemną, część tegorocznej jesieni / fot. shutterstock

Słońce, błękitne niebo i nawet 25 stopni. W drugiej połowie tygodnia będziemy się cieszyć wyczekiwanym babim latem, które naładuje nasze akumulatory na dalszą, znacznie mniej przyjemną, część tegorocznej jesieni - informuje twojapogoda.pl.

Mieszkańcy zachodnich regionów naszego kraju już od kilku dni mogą się cieszyć błękitnym niebem i temperaturami popołudniami przekraczającymi 20 stopni w cieniu. To jednak dopiero przedsmak tego, co czeka nas w drugiej połowie tygodnia.

Niebo będzie pogodne, tylko miejscami na północy kraju może się chmurzyć i przelotnie padać. Najpogodniej będzie w dzielnicach południowych, gdzie powieje południowy wiatr. Dzięki temu temperatura wzrośnie lub nawet przekroczy 25 stopni. Na pozostałym obszarze kraju odnotujemy na ogół od 22 do 24 stopni, tylko na północy będzie około 20 stopni.

Pierwszy weekend (1-2.10) października zapowiada się wyjątkowo przyjemnie. Będzie mnóstwo słońca. Dopiero popołudniami i wieczorami miejscami na północy i zachodzie kraju może się zachmurzyć i dla orzeźwienia przelotnie popadać, a nawet zagrzmieć. Temperatura w weekend sięgać będzie przeważnie od 23 do 25 stopni. Nawet noce i poranki powinny być cieplejsze niż ostatnio, ponieważ temperatura na ogół nie będzie spadać poniżej 12-13 stopni, a to oznacza brak przymrozków.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM