Uwaga rolnicy! Najbliższe dni będą burzowe z opadami gradu

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 30 maja 2016 10:09

Uwaga rolnicy! Najbliższe dni będą burzowe z opadami gradu Tydzień rozpoczniemy bardzo gorąco i burzowo. Padać i grzmieć może przede wszystkim w drugiej połowie dnia i wczesną nocą / fot. pixabay

Maj kończy się gorąco i burzowo, a jaka będzie pierwsza połowa czerwca? Też bardzo ciepła, czy też chłodna? Przyniesie sporo opadów i burz, a może będzie sucha i słoneczna? Komu aura będzie sprzyjać, rolnikom czy plażowiczom? - podaje twojapogoda.pl.

Tydzień rozpoczniemy bardzo gorąco i burzowo. Padać i grzmieć może przede wszystkim w drugiej połowie dnia i wczesną nocą. Przy tak wysokich temperaturach burze mogą być miejscami gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem.

We wtorek temperatura lekko się obniży, a burze zwiększą swą aktywność. Musimy się liczyć z gorącą, parną i duszną aurą, która niekorzystnie będzie wpływać na nasze samopoczucie.

Czerwiec rozpocznie się dalszym ochłodzeniem, do temperatur rzędu 23-24 stopni. Nie uwolnimy się niestety od opadów i burz, które dokuczać nam będą głównie popołudniu i wieczorem.

Dobra wiadomość dla rolników i ogrodników narzekających na suszę w niektórych regionach kraju jest taka, że będzie padać, ale głównie przelotnie, choć intensywnie. Opady będą miały charakter burzy, a to oznacza, że pojawiać się będą lokalnie i nie wszędzie dotrą. 

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM