Uwaga rolnicy: Nadchodzą ulewne deszcze, możliwe podtopienia

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 18 maja 2015 12:40

Uwaga rolnicy: Nadchodzą ulewne deszcze, możliwe podtopienia fot. shutterstock

Rozpoczyna się wyjątkowo mokry tydzień, ale tylko w części naszego kraju. W tym samym czasie, gdy jedne miejscowości będą podtapiane przez ulewne deszcze, inne deszczu mogą w ogóle nie uświadczyć - podaje twojapogoda.pl.

Od kilku dni nie ulegają zmianom bardzo niekorzystne prognozy wskazujące na intensywne, wielogodzinne ulewy, które zlokalizowane mają być na południu kraju. Nadal nie jest pewne w którym regionie spadnie najwięcej deszczu, ponieważ jedne prognozy mówią bardziej o Śląsku, a inne o Małopolsce i na Podkarpaciu.

Począwszy od wtorku (19.05) spodziewane są silne opady deszczu, czasem trwające nawet kilkadziesiąt godzin bez przerwy. Apogeum opadów nastąpi między środą a niedzielą (20-24.05). W strefie największych opadów spadnie przeważnie od 20 do 50 mm deszczu. Jednak lokalnie sumy opadów mogą być znacznie większe.

Jednak nie tylko opady związane z burzami będą niebezpieczne. Równie groźne mogą się okazać opady długotrwałe o dużym natężeniu. Te spodziewane są w całej południowej i wschodniej części kraju.

Czytaj więcej na www.twojapogoda.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM