Uwaga! Nadchodzą mroźne dni!

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 29 grudnia 2015 09:16

Uwaga! Nadchodzą mroźne dni! Mieliśmy już wiosnę w zimie, pora więc na powrót pogody do normy/ fot. shutterstock

Mieliśmy już wiosnę w zimie, pora więc na powrót pogody do normy. Najbliższe dni przyniosą nam szybkie ochłodzenie a w całym kraju będzie panować całodobowy mróz. Śniegu spadnie bardzo niewiele, za to możemy liczyć na mnóstwo słonecznych dni - informuje twojapogoda.pl.

W pierwszych dniach zimy, opadów śniegu niemal się nie spodziewamy, a to oznacza, że mróz będzie panować przy braku pokrywy śnieżnej. To fatalna wiadomość dla rolników, ponieważ niskie temperatury wymrożą uprawy, dla których jedyną ochroną mogłaby być śnieżna pierzynka.

Początek tygodnia przyniesie nam zmienną pogodę. Opady powinny pojawiać się tylko miejscami, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. Na pozostałym obszarze będzie się przejaśniać i rozpogadzać. Temperatura nadal w całym kraju powyżej 5 stopni.

We wtorek, od północnego wschodu niebo zacznie się rozpogadzać, jednocześnie temperatura spadnie poniżej zera. To początek spodziewanych dużych zmian w pogodzie.

W połowie tygodnia (30.12) wyż skandynawski zapewni w całej Polsce mnóstwo słońca, ale i również niskie temperatury. Nocami i o porankach mróz jest gwarantowany. Po południu ujemne wartości na termometrach ujrzymy tylko we wschodniej połowie kraju.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM