Uwaga na uprawy! Synoptycy zapowiadają przymrozki

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 19 kwietnia 2016 14:07

Uwaga na uprawy! Synoptycy zapowiadają przymrozki W drugiej połowie tygodnia oraz w pierwszej połowie przyszłego tygodnia przymrozki spodziewane są prawie w całym kraju / fot. shutterstock

W ostatnim czasie przymrozków było bardzo mało, ale pogoda wyraźnie chce to nadrobić, zwłaszcza, że do zimnych ogrodników został jeszcze miesiąc. Najbliższe noce i poranki lekki mróz przynieść mogą w całym kraju - informuje twojapogoda.pl.

W drugiej połowie bieżącego tygodnia oraz w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, przymrozki spodziewane są prawie w całym kraju. 

Początkowo przymrozki pojawią się w regionach północnych, a na przełomie tego i przyszłego tygodnia już w całej Polsce. Spodziewamy się spadków temperatury na wysokości 2 metrów nad powierzchnią gruntu przeważnie do minus 1-3 stopni (lokalnie do minus 5 stopni), a przy gruncie do minus 5 stopni (lokalnie do minus 7 stopni).

Rolnicy i ogrodnicy, w związku z dużymi spadkami temperatury i szybciej postępującą niż zazwyczaj o tej porze roku wegetacją, muszą zabezpieczyć swoje uprawy.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI