Uwaga na opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Autor: PAP 06 listopada 2016 14:22

Uwaga na opady śniegu i deszczu ze śniegiem fot. shutterstock.com

Jak informuje IMGW, Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Białorusią. Na południowym wschodzie zaznaczać się będzie obecność pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich również deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, północno-zachodni i północy. Na Pomorzu oraz na Przedgórzu Sudeckim wiatr porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem przechodzące miejscami w przelotne opady śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, a na Pomorzu północny.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i zachodzie przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na krańcach północno-wschodnich oraz w Sudetach powyżej 500 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 do 6 st., jedynie w obszarach podgórskich od 1 do 3 st. Wiatr przeważnie słaby zmienny, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami malejące do umiarkowanego. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, zmienny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM