Urban farming czyli uprawianie własnych warzyw ma szansę na sukces w Polsce?

Autor: Puls Biznesu 26 marca 2015 10:13

Fundacja Green Cross Poland wraz z partnerami rozpoczyna program „Nasz ogród społeczny”. Celem tej kampanii będzie zwiększenie terenów zielonych w polskich miastach i zredukowanie zanieczyszczeń. Zdaniem inicjatorów akcji urban farming w Polsce ma dużą szansę na sukces, bo jest tu potencjał do rozwoju miejskiego ogrodnictwa - informuje Puls Biznesu.

Program jest odpowiedzią na niepokojące dane dotyczące obszarów zielonych w Polsce. Według normy Światowej Organizacji Zdrowia, na każdego mieszkańca miasta powinno przypadać 50 mkw. takich terenów. Tymczasem w naszym najbardziej „zielonym”, polskim mieście, czyli Bydgoszczy, na mieszkańca przypada 36 mkw. W Szczecinie to zaledwie 9,2 mkw. 

Jak informuje Puls Biznesu tworzenie ogrodów społecznych to próba zmiany tej sytuacji. Na świecie popularny jest urban farming, czyli uprawianie własnych warzyw. Zdaniem twórców programu „Nasz ogród społeczny”, pobudza on lokalną gospodarkę i przyczynia się do promocji zdrowej żywności. Zdaniem inicjatorów akcji urban farming w Polsce ma dużą szansę na sukces. 

Więcej czytaj w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM