Unijni konsumenci nadal spożywają za mało owoców i warzyw

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: EUCOFEL 28 października 2016 14:23

Unijni konsumenci nadal spożywają za mało owoców i warzyw fot. shutterstock

Eurostat opublikował najnowsze dane dotyczące unijnego spożycia owoców i warzyw. Jak wynika z najnowszych obserwacji za rok 2014 około 1/3 unijnej populacji (34,4 proc.) w wieku 15 lat i więcej nie spożywa w ogóle zalecanej porcji owoców i warzyw dziennie, a około 15 proc. z nich spożywa ją 5 razy dziennie - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: EUCOFEL.

Przypomnijmy, iż zalecana przez Światową Organizację Zdrowia ilość owoców i dzienna porcja warzyw i owoców to 400 gram. W przypadku badanej populacji w wieku 15 lat o powyżej pięć porcji owoców i warzyw spożywało najwięcej bo około 33,1 proc. w Wielkiej Brytanii, 25,9 proc. w Danii, 25 proc. w Holandii oraz 173 proc. w Estonii.

W tej samej kategorii wiekowej od 1 do 4 porcji dziennie spożywano najwięcej w przypadku Belgii – około 71,2 proc. badanej populacji oraz po 65 proc. w Chorwacji, Włoszech i na Słowenii. Bark owoców i warzyw w codziennej diecie deklaruje najwięcej Rumunów – około 65 proc. badanych oraz w Bułgarii. W przypadku Polski, w codziennej diecie nie ma w ogóle owoców i warzyw aż 33,2 proc. obywateli w wieku 15 lat i powyżej, około 56,8 proc. spożywa je od 1 do 4 porcji dziennie, a 10,1 proc. deklaruje pięciokrotne ich spożycie w ciągu dnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM