To nie koniec nawałnic?

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 21 lipca 2015 13:14

To nie koniec nawałnic? Synoptycy zapowiadają na kolejne tygodnie burze i nawałnice. Uwaga na uprawy!; fot. shutterstock

Za nami jedne z największych nawałnic ostatnich lat. Jednak aura wcale nie zamierza się uspokoić. Do końca tygodnia nad Polską będzie się ścierać gorące i chłodne powietrze, a to oznacza, że czekają nas kolejne nawałnice, które znów mogą się okazać niszczycielskie – podaje serwis twojapogoda.pl.

Od dzisiaj (21.07) czeka nas nowa fala burz, które z każdym następnym dniem będą coraz to gwałtowniejsze i mogą powodować kolejne zniszczenia. Miejmy nadzieję, że szkód nie będzie, jednak warto już teraz przygotować się na czarny scenariusz i powziąć środki ostrożności.

W perspektywie najbliższego tygodnia najbardziej uważać powinni mieszkańcy regionów południowy, południowo-wschodnich i centralnych. To właśnie tam burze będą najbardziej gwałtowne i przy tym niszczycielskie. Najspokojniej powinno być na północy kraju.

Jednak zdecydowanie najbardziej gwałtowne burze czekają nas na początku następnego tygodnia, kiedy to nad Polską ścierać się będą skrajne masy powietrza. W tym samym czasie, gdy na wschodzie notować będziemy ponad 30 stopni w cieniu, to na zachodzie temperatura nawet w najcieplejszej porze dnia może nie przekraczać 12 stopni. To oznacza, że burze, które przejdą na wschodnimi regionami, mogą się okazać niszczycielskie w skutkach.

Czytaj więcej na twojapogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM