Temperatura spadła do minus 26 stopni. Będzie jeszcze zimniej?

Autor: www.sadyogrody.pl/www.twojapogoda.pl 08 lutego 2018 09:35

Temperatura spadła do minus 26 stopni. Będzie jeszcze zimniej? fot. shutterstock.com

Dotychczas tej zimy mróz był zwykle łagodny. Jednak mieliśmy kilka krótkich fal bardzo niskich temperatur. Znajdujemy się właśnie w trakcie jednej z nich, która okazuje się najgłębszą. Temperatura w najzimniejszych miejscach spadła poniżej minus 20 stopni – informuje serwis twojapogoda.pl.

Nad Polskę spływa arktyczna masa powietrza, która przynosi nam siarczysty mróz. Jednak bardzo duże spadki temperatury pojawiają się jedynie tam, gdzie niebo w godzinach nocnych jest bezchmurne. Tam promieniowanie ciepła z gruntu jest najsilniejsze i tam też w okolicach wschodu Słońca temperatura jest najniższa.

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6.02) było zdecydowanie najzimniej. Biegunem zimna były górskie szczyty i kotliny, gdzie odnotowano nawet poniżej minus 20 stopni. Jak informuje czytelnik serwisu twojapogoda.pl, na torfowisku w Czarnym Dunajcu na Podhalu, jednym z najzimniejszych miejsce w naszym kraju, temperatura spadła do minus 26 stopni (przy gruncie do około minus 30 stopni).

To nie tylko najniższa wartość tej zimy, ale również rekord lutego w 5-letniej historii pomiarów. Dotychczasowy, z 12 lutego 2013 roku, wynosił minus 23 stopnie.

Więcej: Twoja.pogoda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM