Tegoroczny maj będzie ciepły z częstymi opadami deszczu

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 27 kwietnia 2016 11:19

Tegoroczny maj będzie ciepły z częstymi opadami deszczu Po ubiegłorocznym chłodnym maju, tegoroczny zapowiada się ciepło / fot. A.Gwara

Maj jest ostatnim miesiącem w pierwszym półroczu, który może przynieść akcenty zimowe, a więc zarówno mróz, jak i śnieg. Zdarzało się jednak, że maje raczyły nas pierwszymi upałami i to nawet do 33 stopni. Jak będzie w tym roku? - podaje twojapogoda.pl.

Rolnicy i ogrodnicy corocznie w maju z niepokojem śledzą prognozy temperatury na noc i ranek, ponieważ widmo późnych przymrozków, niesionych przez owianych złą sławą "zimnych ogrodników", spędza im sen z powiek. 

Po ubiegłorocznym chłodnym maju, tegoroczny zapowiada się ciepło. W całym kraju średnia temperatura miesięczna powinna przekraczać normę wieloletnią, najbardziej w regionach wschodnich. Odczuwalnie będzie ciepło, a nawet bardzo ciepło, ale raczej bez rekordów.

Sumy opadów nadal będą duże, szczególnie w województwach południowych i wschodnich. To oznacza częste i obfite opady, którym będą towarzyszyć burze, również częstsze niż zazwyczaj w tym miesiącu. Jednak będziemy też mogli liczyć na dłuższy okres pogodnego nieba, związany z panowaniem potężnego wyżu.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM