Szarańcza niszczy uprawy w Rosji

Autor: PAP 01 sierpnia 2015 10:59

Szarańcza niszczy uprawy w Rosji Szarańcza zniszczyła dziesiątki tysięcy hektarów upraw w Kraju Stawropolskim na Przedkaukaziu/ fot. shutterstock

Dziesiątki tysięcy hektarów upraw zniszczyła w Kraju Stawropolskim na Przedkaukaziu szarańcza - poinformowały w piątek rosyjskie media. Twierdzą, że tak dużego ataku szarańczy nie było od 30 lat. Intensywność przypisują wyjątkowo upalnej pogodzie w regionie.

"Po raz pierwszy od 30 lat widzę taką plagę szarańczy" - powiedział rosyjskiej telewizji Pierwyj Kanał Aleksandr Bublow, pilot samolotu do rozpylania owadobójczych chemikaliów.

Władze Kraju Stawropolskiego natychmiast zapewniły, że w żadnej jego części nie wprowadzono z powodu plagi stanu wyjątkowego, o czym wcześniej donosiły niektóre media.

Jak pisze agencja RIA-Nowosti, resort rolnictwa twierdzi, że strat po przejściu szarańczy się nie uniknie, lecz nie będą one katastrofalne. "Na polach zaatakowanych przez owady zniszczonych jest około 10 proc. upraw" - szacuje rzeczniczka regionalnego ministerstwa rolnictwa Jewgienija Makarowa.

Rzeczniczka powiedziała, że to nie jest stawropolska szarańcza, gdyż z lokalną poradzono sobie już w czerwcu. "To nie nasza szarańcza, ta przyleciała z sąsiednich regionów" - oświadczyła Makarowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM