Synoptycy zapowiadają weekend z intensywnymi opadami deszczu

Autor: TVN Meteo 21 października 2016 14:10

Synoptycy zapowiadają weekend z intensywnymi opadami deszczu W przyszłym tygodniu nie odpoczniemy od deszczu/ fot. shutterstock.com

- Przed nami pogodowo trudne dni. Od piątku zaczną się ulewy. Jednego dnia może spaść do 20 l/mkw deszczu. Na pocieszenie będzie stosunkowo ciepło, w przyszłym tygodniu odnotujemy nawet 15 st. C – informuje TVN Meteo.

Pogoda w piątek dopisze jedynie na zachodzie, gdzie niebo będzie się przejaśniać i padać nie powinno. W pozostałych regionach zachmurzy się i popada. Według prognoz może spaść do 20 l/mkw. wody. W Tatrach niewykluczone opady śniegu. Wiatr chwilami na wschodzie może rozpędzić się do 50 km/h. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku.

W sobotę nie będzie padać jedynie na południowym zachodzie. Tam może się przejaśniać. W pozostałych regionach niebo zasnują deszczowe chmury, z których może spaść nawet do 20 l/mkw. Na północnym wschodzie silniej powieje.

W przyszłym tygodniu nie odpoczniemy od deszczu. W poniedziałek opady jednak zelżeją i wyniosą maksymalnie do 5 l/mkw. Taka pogoda będzie na wschodzie kraju.

 Więcej na TVN Meteo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM