Synoptycy zapowiadają suchy i upalny wrzesień

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 08 września 2016 11:12

Synoptycy zapowiadają suchy i upalny wrzesień Od soboty (10.09) termometry będą pokazywać 30-31 stopni w cieniu i to nawet tam, gdzie zwykle jest najchłodniej, a więc na Pomorzu, Mazurach czy Suwalszczyźnie / fot. shutterstock

Od wielu miesięcy prognozowaliśmy, że wrzesień będzie bardzo ciepły, słoneczny i suchy. Teraz okazuje się, że może być nie tylko ciepły, lecz upalny, a przez to najcieplejszy lub jeden z najcieplejszych w całej historii pomiarów meteorologicznych - informuje twojapogoda.pl.

Od soboty (10.09) termometry będą pokazywać 30-31 stopni w cieniu i to nawet tam, gdzie zwykle jest najchłodniej, a więc na Pomorzu, Mazurach czy Suwalszczyźnie. Co więcej, upał nie opuści nas nawet przez tydzień. Nietypowo ciepłe, jak na wrzesień, będą też noce i poranki. Temperatura nie będzie spadać poniżej 16-19 stopni.

Rolnicy i ogrodnicy w żadnym razie nie muszą się przejmować wczesnymi przymrozkami. Jest jednak pewien problem, bo upałom będzie towarzyszyć pogodne niebo, a przez to posucha, która może się dać we znaki zwłaszcza alergikom i rolnikom. 

Więcej w serwie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM