Synoptycy zapowiadają powrót zimy. Będzie mróz i śnieg

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 28 grudnia 2016 10:14

Synoptycy zapowiadają powrót zimy. Będzie mróz i śnieg Po przejściu orkanu Barbara do Polski zaczęło napływać chłodne powietrze znad Arktyki. To oznacza powrót całodobowego mrozu / fot. shutterstock

Po przejściu orkanu Barbara do Polski zaczęło napływać chłodne powietrze znad Arktyki. To oznacza powrót całodobowego mrozu, a początkowo także opadów śniegu. Jednak tylko w części kraju poczujemy łagodną zimę - informuje twojapogoda.pl.

Dzisiaj (28.12) mieszkańcy regionów południowo-wschodnich muszą się liczyć z całodobowym mrozem, a także słabymi, przelotnymi opadami śniegu, które zaczną ponownie zabielać tam krajobrazy. Drogi i chodniki będą z tego powodu śliskie.

W następnych dniach większych zmian w pogodzie nie spodziewamy się. We wschodniej połowie kraju w dzień będzie na lekkim minusie i może od czasu do czasu poprószyć śnieg. 

Od piątku (30.12) mróz zelżeje, odwilż obejmie sporą część wschodnich województw, będzie też bez opadów i z większą ilością słońca w całej Polsce. Prawdziwej zimy, z dużym mrozem i sporym mrozem, do końca roku się nie spodziewamy.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM