Synoptycy zapowiadają ocieplenie z silnymi podmuchami wiatru

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 30 listopada 2015 10:38

Synoptycy zapowiadają ocieplenie z silnymi podmuchami wiatru Cieplejsza niż zazwyczaj o tej porze roku aura, utrzyma się co najmniej do połowy grudnia. Musimy się jednak liczyć z częstymi wizytami porywistego wiatru, a także opadami/ fot. shutterstock

Mieliśmy już powiewy zimy z niewielkimi opadami śniegu i całodobowym mrozem. Jednak przed nami ocieplenie. Jak długo się ono utrzyma? - podaje twojapogoda.pl.

Cieplejsza niż zazwyczaj o tej porze roku aura, utrzyma się co najmniej do połowy grudnia. Musimy się jednak liczyć z częstymi wizytami porywistego wiatru, a także opadami. Nie będzie jednak padać tak często, jak w drugiej połowie listopada. Najmniej deszczu spadnie na południu, a najwięcej na północy kraju.

Tydzień rozpocznie się ponuro, deszczowo i wietrznie. Podmuchy zachodniego wiatru będą osiągać do 70-80 km/h, a nad morzem i w górach przekraczać 100 km/h. Wiatr może łamać gałęzie, zrywać linie energetyczne, uszkadzać dachy zabudowań i stanowić dla nas zagrożenie. Temperatura w całym kraju powyżej zera.

Pierwszy dzień grudnia ze zróżnicowaną aurą. Przeważnie padać będzie deszcz, a na północnym wschodzie deszcz i śnieg. Najmniej opadów na północnym zachodzie. Porywisty wiatr zacznie powoli słabnąć. Temperatura wysoka, przeważnie od 5 do 10 stopni.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM