Synoptycy zapowiadają ocieplenie z opadami deszczu i śniegu

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 07 stycznia 2016 12:42

Synoptycy zapowiadają ocieplenie z opadami deszczu i śniegu Idzie ocieplenie, jednak zanim na dobre opanuje cały kraj, musimy się liczyć z chwilami obfitymi opadami śniegu, a później także deszczu/ fot. shutterstock

Idzie ocieplenie, jednak zanim na dobre opanuje cały kraj, musimy się liczyć z chwilami obfitymi opadami śniegu, a później także deszczu. Śnieg zacznie się roztapiać jeszcze przed weekendem, ale zdecydowanie cieplej będzie dopiero w pierwszej połowie przyszłego tygodnia - informuje twojapogoda.pl.

W czwartek przelotnie poprószyć może w większości regionów kraju, jednak przeważnie opady będą na tyle słabe, że ich nie zauważymy. Nieco mocniej popada w centrum kraju, gdzie obecnie mamy największą pokrywę, miejscami sięgającą nawet 10 cm.

W piątek (08.01) od samego rana z zachodu na wschód kraju wędrować będzie front atmosferyczny, a wraz z nim opady śniegu, które mogą być przejściowo obfite. Sytuacja na drogach może więc ulec pogorszeniu, co kierowcy powinni wziąć pod uwagę.

Jeszcze przed świtem sypać zacznie na zachodzie kraju, by w kolejnych godzinach podobnie było już w całym kraju. Jednocześnie temperatura zacznie przechodzić na plus, a od zachodu i południa w kierunku centrum śnieg zacznie zmieniać się w deszcz ze śniegiem i w deszcz.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM