Synoptycy zapowiadają na weekend intensywne opady deszczu

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 25 września 2015 11:06

Synoptycy zapowiadają na weekend intensywne opady deszczu Synoptycy zapowiadają na weekend intensywne opady deszczu. Przejściowo ulewom mogą towarzyszyć także burze/ fot. shutterstock

Burze z ulewnym deszczem, które przeszły nad wschodnią Polską, spowodowały już liczne podtopienia. To jednak nie koniec ulew. Gdzie tym razem padać będzie najmocniej? - informuje serwis twojapogoda.pl.

Za nami niespokojna noc dla mieszkańców wschodnich województw, gdzie przez wiele godzin przechodziły burze z donośnymi grzmotami. Miejscami spadło nawet 60-80 mm deszczu, czyli tyle ile zwykle o tej porze spada w ciągu dwóch miesięcy.

W piątek (25.09) kontynuacja intensywnych opadów deszczu we wschodnich i południowych regionach kraju. Najmocniej w dalszym ciągu padać będzie na Podkarpaciu i w Małopolsce, a dodatkowo na Górnym Śląsku.

Przejściowo ulewom mogą towarzyszyć także burze. W ciągu doby spaść może do 30 mm deszczu, a lokalnie do 50 mm. Bardzo intensywne, ciągłe opady spodziewane są w regionie południowo-wschodnim także w weekend (26-27.09). Istnieje więc ryzyko, że miejscami łączna suma opadów może przekraczać 100 mm.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM