Synoptycy zapowiadają mokry i bardzo wietrzny koniec miesiąca

Autor: www.sadyogrody.pl/www.twojapogoda.pl 29 października 2016 13:23

Synoptycy zapowiadają mokry i bardzo wietrzny koniec miesiąca W piątek należy spodziewać się sporo chmur i ciągłych opadów deszczu/ fot. shutterstock.com

Ostatnie dni października miną pod znakiem prawdziwie jesiennej aury, ponieważ Polski sięgnie układ niskiego ciśnienia, który przyniesie nam ponurą, deszczową i wietrzną pogodę - informuje twoja.pogoda.pl.

Znad Islandii w stronę Skandynawii pędzi niż atmosferyczny o imieniu Florentyna, który w następnych dniach będzie kształtować pogodę w naszym kraju. Jeden z jego frontów przyniesie nam opady. Jednak najmniej przyjemnym zjawiskiem nie będzie deszcz, lecz porywisty wiatr.

To zasługa dużego zróżnicowania ciśnienia między niżem z północy a wyżem z zachodu. Jakby tego było mało, to jeszcze w ciągu zaledwie pół doby ciśnienie spadnie nawet o ponad 10 hPa. Meteopaci muszą się tym samym spodziewać nie najlepszego samopoczucia. Mogą odczuwać nasilone różnorodne bóle, mogą też być senni, rozdrażnieni, osłabieni, rozkojarzeni i wolniej reagować na bodźce.

W piątek należy spodziewać się sporo chmur i ciągłych opadów deszczu na przeważającym obszarze kraju. Najdłużej i najmocniej padać będzie w województwach północnych. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy dzielnic południowych i tylko tam padać nie powinno.

Wszędzie będzie porywiście wiać, przeważnie do 50-70 km/h z kierunku zachodniego.

Więcej na www.twoja.pogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM