Synoptycy zapowiadają intensywnie opady deszczu

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 03 października 2016 10:00

Synoptycy zapowiadają intensywnie opady deszczu W ciągu zaledwie 2 dni spadnie tyle deszczu, ile powinno nawet przez 2 miesiące / fot. shutterstock

W ostatnich tygodniach wróciła susza. W wielu regionach kraju wrzesień zapisał się wyjątkowo sucho. Teraz jest szansa na nadrobienie zaległości, bo w ciągu zaledwie 2 dni spadnie tyle deszczu, ile powinno nawet przez 2 miesiące. Susza zmieni się w podtopienia - informuje twojapogoda.pl.

W poniedziałek (3.10) będzie intensywnie padać. Jednak najbardziej deszczowo zapowiada się wtorek (4.10). W całej południowej części kraju opady będą wielogodzinne i obfite.

W strefie opadów będzie też przeszywająco chłodno, bo tylko około 10 stopni w najcieplejszym momencie dnia, a do tego będzie porywiście wiać, więc temperatura odczuwalna będzie nawet o kilka stopni niższa od wskazań termometrów. Do końca dnia spadnie przeważnie od 30 do 60 mm deszczu, a miejscami nawet do 80 mm. 

Mimo iż gleba jest w całym regionie wyschnięta i może przyjąć duże ilości wody, to jednak tak duże sumy opadów w krótkim czasie znacznie ograniczają możliwości chłonne gleby.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM