Synoptycy zapowiadają deszcz i burze na nadchodzące dni

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 13 czerwca 2016 09:39

Synoptycy zapowiadają deszcz i burze na nadchodzące dni Tydzień rozpocznie się deszczem i burzami na przeważającym obszarze kraju, a zwłaszcza na Dolnym Śląsku. / fot. shutterstock

Druga połowa czerwca zapowiada się bardzo ciepło, a nawet gorąco. Nie zabraknie też dni z temperaturą balansującą na progu upału, ale jakiejś większej fali upałów się nie spodziewamy - podaje twojapogoda.pl.

Opady będą miały przeważnie pochodzenie burzowe, a więc będą się pojawiać popołudniami i mogą być intensywne, choć przelotne. Najwięcej deszczu spadnie na południu, a także na zachodzie, tym samym poprawiając sytuację na polach. O silnej suszy póki co mówić nie będziemy.

Tydzień rozpocznie się deszczem i burzami na przeważającym obszarze kraju, a zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Sucho i słonecznie będzie głównie we wschodnich regionach. Temperatura na ogół osiągnie od 20 do 23 stopni, tylko nad morzem będzie dużo chłodniej, tylko nieco ponad 15 stopni.

We wtorek na większym obszarze Polski będzie przelotnie padać i grzmieć, głównie w drugiej połowie dnia. Wcześniej będziemy mogli liczyć na więcej chwil ze słońcem. Temperatura umiarkowana, w okolicach 22-24 stopni.

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM